Levele elküldésével elfogadja adatvédelmi tájékoztatónkat.
Azt találgatta a világsajtó a héten, hogy végül Kamala Harris indul-e az amerikai elnökjelöltségtől visszalépő Joe Biden helyett. Venezuelában ezzel szemben éppen ezekben az órákban döntenek a szavazók arról, maradjon-e hatalmon Nicolás Maduro. Kezdetét vette a párizsi olimpia. Ezek voltak a hét legfontosabb külpolitikai és külgazdasági hírei.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennElnökválasztást rendeznek Venezuelában, a nagy kérdés, hogy a jelenlegi államfő, Nicolás Maduro elfogadja-e a népakaratot, és hatalomra engedi-e az elsöprő támogatottsággal bíró ellenzéket. Az elemzők szerint erre csekély az esély, és ha még be is adná a derekát, nehéz helyzetbe csöppenne az új elnök. Az infláció még mindig magas, az elvándorolt mintegy 8 millió főt pedig megfelelő lehetőségekkel és körülményekkel vissza kellene csábítani az országba. Az Economxnak nyilatkozó szakértő szerint a nehézségek csak egy nemzetközi befektetési- és segélycsomag segítségével megugorhatók.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennEgyre valószínűbb, hogy Kamala Harris veheti majd át Joe Biden amerikai elnök helyét a kampányban, és ő mérkőzhet meg a republikánusok elnökjelöltjével, Donald Trumppal a novemberi választáson. A Demokrata Párt legkésőbb augusztus 22-én dönt arról, ki legyen a hivatalos jelölt. Az Economxnak nyilatkozó szakértő szerint mindenesetre Harrist könnyen hozhatja egy bizonyos aduász kijátszásával Trump olyan helyzetbe, amelyből kevés eséllyel jön ki jól.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennUrsula von der Leyen újrázni tudott, megkapta az ahhoz szükséges támogatást, hogy ő maradjon az Európai Bizottság elnöke. A brit Munkáspárt immár kormányzati pozícióból tett azért, hogy szorosabbra fűzze a kapcsolatot az EU-val, a kereskedelmi megállapodás újratárgyalása azonban még csak távoli céljuk lehet. Donald Trump volt amerikai elnök pedig jelöltségének hivatalos bejelentése és egy bíró döntés miatt is elégedetten zárhatta a hetet. Ezek voltak a hét legfontosabb külpolitikai és külgazdasági hírei.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennA független közvélemény-kutatási adatok alapján egyértelmű, hogy az ellenzéki jelölt Edmundo González jócskán lekörözheti a venezuelai elnökválasztáson Nicolás Maduro aktuális államfőt. A kérdés csak az, hogy ő beletörődik-e a vereségbe, vagy inkább csalással ugyan, de megtartja a hatalmat. Utóbbi esetben azonban a szakértő szerint országos szinten hatalmas és kitartó tüntetésekre kell felkészülnie.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennA Fidesz és Orbán Viktor kormányfő elégedett lehet a Patrióták Európáért frakció létrejöttével. Annak ellenére azonban, hogy a tömörülés az Európai Parlament harmadik legnagyobb pártcsaládja, nem várható, hogy a döntéshozatali folyamatba is érdemben bele tudjanak szólni. Az Economxnak nyilatkozó Berkes Rudolf szerint a frakció lényegében csak a szélsőjobboldali Identitás és Demokrácia (ID) újracsomagolása, az oroszbarát irányultság azonban marad a régi.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennÍme a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei, avagy ez történt a Donald Trump elleni merénylet előtt hétfőtől szombatig.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennDrasztikus kísérletbe kezdett a görög kormány egyes iparágakban, a népességfogyás és a szakképzett munkaerő hiánya miatt: hatnapos munkahetet vezettek be. Az Economxnak nyilatkozó szakértő rámutatott ezek egyikére sem nyújt megoldást az újítás, mindössze a tüneti kezelésre lehet elegendő.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennSokáig az volt a kérdés, megszerezheti-e az abszolút többséget a francia Nemzetgyűlésben a Marine Le Pen és Jordan Bardella által vezetett radikális Nemzeti Tömörülés. Végül azonban váratlanul a harmadik helyre csúsztak vissza, a baloldali összefogás és az Emmanuel Macron-vezette Együtt is megelőzte őket. A szakértő szerint a helyzet faramuci, de Le Pennek és Macronnak is van minek örülni.
Szerző(k): Csernik-Varga Adrienn